Log In/Sign Up
Your email has been sent.
246 W 6th St
Oxnard, CA 93030

Building Size
7,500 SF
Building Class
B
Year Built/Renovated
1949/1960
Price
$3,968,650 CAD
Price Per SF
$529.15 CAD
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.27
Lot Size
0.64 AC
Zoning
DT-G - Downtown General
Parking
50 Spaces (2 Spaces per 1,000 SF Leased)
Frontage
Amenities
- Signage
- Signalized Intersection
Property Taxes
| Parcel Number | 202-0-143-140 | Improvements Assessment | $1,562,490 CAD |
| Land Assessment | $986,834 CAD | Total Assessment | $2,549,324 CAD |
Property Taxes
Parcel Number
202-0-143-140
Land Assessment
$986,834 CAD
Improvements Assessment
$1,562,490 CAD
Total Assessment
$2,549,324 CAD
1 of 7
Videos
Matterport 3D Exterior
Matterport 3D Tour
Photos
Street View
Street
Map